Dominacja akordeonistów z Dydni na Międzynarodowym Konkursie w Czechach!

Kacper KosztyłaFilip Siwiecki i Mariusz Niziołek uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni w klasie p. Krzysztofa Burego znakomicie zaprezentowali się na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym, który odbył się w dniach 27-29 kwietnia br. w czeskiej Ostrawie.

Międzynarodowa komisja konkursowa, której przewodniczył prof. zw. Joachim Pichura z Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach przesłuchała łącznie 110 akordeonistów z Czech, Polski, Słowacji i Serbii.

Kacper Kosztyła, występujący w kategorii II do lat 11 bardzo dobrze wykonał swój program, dzięki czemu otrzymał najwyższą punktację ( 23,40 na 25 pkt.) spośród wszystkich 22 uczestników w swojej kategorii wiekowej zdobywając tym samym 1 miejsce!

W kategorii III do lat 13, w której rywalizowało 21 akordeonistów rewelacyjnie spisał się Filip Siwiecki zdobywając również 1 miejsce! Filip podobnie jak Kacper oceniony został na 23,40 pkt., co było najwyższą punktacją w tej kategorii wiekowej oraz drugą najwyższą spośród wszystkich 110 uczestników konkursu! Dobrze zaprezentował się też Mariusz Niziołek, któremu zabrakło jedynie 1,2 pkt do wyróżnienia również w kategorii III.

Wielkie gratulacje dla uczniów i nauczyciela!