Sukces akordeonistów ZPSM w Przemyślu na międzynarodowym konkursie w Wilnie

Wspaniałymi sukcesami akordeonistów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu zakończył się ich udział w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym, jaki od był się w dniach 21-24 marca w Wilnie na Litwie.

Uczniowie klasy akordeonu przemyskiej szkoły muzycznej po raz kolejny wielce udanie zaprezentowali swoje nieprzeciętne zdolności i umiejętności. Reprezentujący nie tylko przemyską szkołę muzyczną ale także nasz kraj Kacper Batycki i Krzysztof Polnik zostali laureatami konkursu w kategorii do lat 19. Krzysztof Polnik zajął I miejsce pokonując reprezentantów Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi oraz Łotwy. Kacper Batycki został natomiast wyróżniony przez międzynarodowe Jury, któremu przewodniczył prof. Artem Niżnyk z Rosji.

Kacper do konkursu został przygotowany przez Pana mgr Sławomira Wilka, natomiast Krzysztof na co dzień pracuje pod kierunkiem Pana Dariusza Baszaka.

Warto podkreślić, że udział młodych artystów w konkursie był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Muzycznego „Symfonia”, któremu bardzo dziękujemy za pomoc.

Dyrekcja ZPSM w Przemyślu