Sukces akordeonistów ZPSM w Jarosławiu na VI Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Le Mont Dore

Wielkim sukcesem akordeonistów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu zakończył się finał VI Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Le Mont Dore we Francji.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwsza runda polegała na przesłaniu do organizatorów zgłoszenia z nagraniem, na którym uczeń lub zespół wykonuje dwa wybrane utwory. Do tego etapu zgłoszony został Mikołaj Wańkowicz i Leszek Wołoszyn z klasy akordeonu mgra Krzysztofa Burego. Następnie międzynarodowa komisja po weryfikacji i ocenie nagrań z różnych krajów Europy  wyłoniła 40 finalistów oraz 13 zespołów kameralnych z Polski, Francji, Belgii, Rosji i Białorusi. Wśród nich znaleźli się młodzi akordeoniści uczący się w klasie Krzysztofa Burego.

Finałowy etap konkursu odbył się w dniach 1-3 maja br. w Le Mont Dore we Francji. W rundzie finałowej międzynarodowa komisja składała się z wybitnych profesorów z Francji, Włoch, Rosji, Belgii, Białorusi i Polski.

Nasi akordeoniści reprezentujący nie tylko szkołę, ale również  Podkarpacie jak i Polskę rewelacyjnie zaprezentowali się na scenie w Le Mont Dore czym zyskali uznanie komisji konkursowej, która wysoko punktowała wykonane programy. Po podliczeniu wszystkich punktów ogłoszone zostały wyniki konkursu.

Miło nam poinformować, że uczniowie ZPSM w Jarosławiu zdobyli czołowe pozycje w swoich kategoriach wiekowych:

1 miejsce – Mikołaj Wańkowicz ( kat. 3 do lat 15)

2 miejsce – Leszek Wołoszyn ( kat. 3 do lat 15 )

1 miejsce – Duet akordeonowy: Mikołaj Wańkowicz, Leszek Wołoszyn (kat. zespołów)

Ponadto uczeń naszej szkoły –  Mikołaj Wańkowicz tworzący duet „KAMTRIO” z absolwentką  PSM I st. w Pruchniku Joanną Jamrozik zdobył 2 miejsce w kategorii zespołów kameralnych.

Grażyna Sereda
Dyrektor ZPSM w Jarosławiu

Zdjęcia z konkursu i kopie dyplomów dostępne na stronie: https://tiny.pl/tw91l