Kolejny fantastyczny sukces akordeonistów z Przemyśla

Kolejny fantastyczny sukces akordeonistów z Przemyśla!

Kolejne piękne chwile przeżywali uczniowie ZPSM w Przemyślu, tym razem we włoskim Castelfidardo podczas 44. Premio Internazionale Fisaromonica Castelfidardo, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie. Udział akordeonistów przemyskiej szkoły w tym konkursie, który odbył się w dniach 18-22 września br., przyniósł kolejne sukcesy i powody do dumy.

Krzysztof Polnik, który po raz trzeci brał udział w tym konkursie, podobnie jak w 2017 roku, został zwycięzcą, tym razem w kategorii Junior Classic (do lat 18). Równie wiele radości i dumy przyniósł występ Kacpra Batyckiego, który w tej samej kategorii zajął III miejsce. Reprezentujący przemyską szkołę i nasz kraj młodzi akordeoniści rywalizowali z młodymi artystami z Rosji, Litwy, Szwecji, Kazachstanu, Czech, Chorwacji, Finlandii, Austrii, Francji, Norwegii oraz Włoch.

W kategorii zespołów kameralnych, rywalizując ze studentami oraz muzykami zawodowymi bardzo udanie zaprezentowały się także zespoły kameralne – Feraverto (w składzie: Aleksandra Baszak – wiolonczela, Kinga Horochowik – fortepian, Krzysztof Polnik – akordeon, Dobrosław Jabłoński – gitara) oraz Duo Sacco (w składzie: Martyna Glesman – saksofon, Kacper Batycki – akordeon). Sukces uczniów nie byłby możliwy bez ich ciężkiej pracy oraz zaangażowania ich pedagogów, a młodzi artyści do konkursu zostali przygotowani przez pana Sławomira Wilka, pana Jacka Szotta i pana Dariusza Baszaka.

Młodym artystom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy serdecznie sponsorom, dzięki którym udział naszych uczniów w tym konkursie był możliwy. Za wsparcie finansowe dziękujemy panu Prezydentowi Miasta Przemyśla Wojciechowi Bakunowi, Stowarzyszeniu Muzycznemu „Symfonia” oraz działającej w naszej szkole Radzie Rodziców.

Dyrekcja ZPSM w Przemyślu.