11 stycznia 2020r. w Sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się XXVII Koncert Noworoczny, podczas którego publiczność miała sposobność przenieść się  w magiczny świat kina i musicalu. W koncercie wystąpili: orkiestra „Pro Musica”, soliści, zespoły wokalne, chór młodszy i starszy oraz zespoły baletowe Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Pro Musica. W repertuarze znalazły się utwory polskie i zagraniczne. Nie zabrakło również układów tanecznych. Wzorem poprzedniego koncertu z okazji 30-lecia naszej szkoły (wydarzenie to miało miejsce w czerwcu 2019r.) w koncercie zaprezentowali się również nasi absolwenci. Tym razem była to Estera Turek i Jagoda Tomkiewicz. Chyba każdy z nas lubi oderwać się od często szarej codzienności i przenieść się w inny świat aby wraz z dobrym filmem pośmiać się, zamyślić a nawet popłakać. Koncert jak niesamowity film przyniósł wszystkim wiele radości i wzruszeń. Na kolejny zapraszamy już w maju.

Chcemy również życzyć wszystkim aby Nowy Rok niczym kolorowy musical codziennie rozbrzmiewał pogodnymi piosenkami, a w te dni gdy melodia robi się smętna by zawsze był przy nas ktoś, kto okaże nam miłość.

Reżyseria koncertu: Anna Műnzberger, przygotowanie solistów: Monika Fabisz, Aleksandra Blicharczyk, przygotowanie orkiestry i aranżacje: Wojciech Gąbka, układy taneczne: LucynaDurał, przygotowanie zespołów i chóru: Aleksandra Fiołek-Matuszewska, Aleksandra Blicharczyk, przygotowanie młodszego chóru: Dorota Műnzberger-Gąbka, Małgorzata Pelczar, stroje: Dorota Wójcik, konferansjerka: Urszula Mozgała, Jagoda Tomkiewicz, Michał Kubit, gościnnie wystąpiła Estera Turek – śpiew. Sponsorami koncertu byli: Gmina Miasta Krosna, Firma Splast i Mpgk Krosno.

Foto: Piotr Gajda

www.promusicakrosno.pl