Wystawa fotografii szkła pt. „nieOCZYwiste”

Zapraszamy na wystawę fotografii szkła pt. „nieOCZYwiste” zorganizowaną przez słuchaczy Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie.

W Studium można spotkać ludzi kreatywnych, ciekawych świata, spragnionych nowych wyzwań oraz o nieograniczonej wyobraźni. Słuchacze I roku zawodu Animator fotografii podjęli się trudnego zadania fotografowania szklanych przedmiotów.

Szkło nie zawsze wygląda atrakcyjnie, a odbijające się od niego światło nie jest łatwe do opanowania. W fotografii zaskakujące jest to, że robienie zdjęć,  rzeczom oczywistym, takim jak patery, wazony czy figurki, może stać się fascynującym odkrywaniem  nieoczywistych obrazów. Szkło okazało się bardzo wdzięcznym i atrakcyjnym tematem. Szukanie nieoczywistości w szkle łączyło w sobie eksperymenty z oświetleniem, z wodą, matową szybą albo kalką techniczną, a ostateczny, zaskakujący efekt został dopracowany w programie graficznym.

Następnym wyzwaniem było przygotowanie i zorganizowanie wystawy, a słuchacze mogli sprawdzić się w roli organizatorów imprezy kulturalnej. Szkoła kształci wszechstronnie, bo umożliwia zdobycie nie tylko praktycznych umiejętności robienia zdjęć, ale również rozwija umiejętności interpersonalne.

Zdjęcia z tematem szkła realizowane były we współpracy z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i tam też będzie można je oglądać. Autorami zdjęć są słuchacze I roku zawodu Animator fotografii.

Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie, które zabierze nas w nieOCZYwisty świat wyobraźni słuchaczy Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie. Wystawę również będzie można obejrzeć w wersji online. Premiera 30 maja 2020 r. o godz. 20.00.  https://youtu.be/9_r0ZG-81kw

Link do fotoksiążki: https://issuu.com/antosz321/docs/album_nieoczywiste_isuu