Ogromny sukces młodej skrzypaczki z Sanoka

Melisa Skubisz, uczennica klasy skrzypiec pani Grażyny Dziok oraz licealistka sanockiego I Liceum Ogólnokształcącego od niedawna jest także studentką MDW Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Performatywnych w Wiedniu. Propozycję aplikowania do tej uczelni otrzymała będąc na Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie. Tam właśnie profesor Anna Gutowska, widząc jej szczególne uzdolnienia, zaproponowała wyjazd do Wiednia na egzaminy.

Na Uniwersytet aplikowało wielu młodych muzyków z Europy i Azji. Studiowanie instrumentu, gra w zespołach, zagraniczne projekty są tam w pełni sponsorowane przez uczelnię. W gestii studenta pozostają dojazdy i utrzymanie na miejscu. Tak doskonałe warunki sprawiają, że konkurencja jest bardzo duża. Podczas egzaminów przed szacownym jury, Melisa zaprezentowała: N. Paganini – Kaprys nr 5, F. Mendelssohn – Koncert e-moll oraz H. Wieniawski – Sherzo-Tarantella. Jej występ, muzykalność i ekspresja estradowa zaowocowały pozytywnym wynikiem egzaminu.

Jesteśmy bardzo dumni z sanockiej skrzypaczki, gratulujemy Melisie i jej nauczycielce Grażynie Dziok. Współpraca pomiędzy PSM I i II st. w Sanoku, a Uniwersytetem w Wiedniu ma szansę rozwijać się coraz bardziej, bowiem profesor Anna Gutowska, u której studiuje teraz Melisa, już dwukrotnie odwiedziła sanocką szkołę. Prowadziła tutaj warsztaty metodyczne i lekcje mistrzowskie. Zdradziła, że ma ciekawe plany względem skrzypków z Sanoka.

Gratulujemy !!!