I nagroda dla Emilii Linki w konkursie “Janko Muzykant”

Emilia Linka – młodziutka skrzypaczka z Ustrzyk Dolnych, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku, otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant” w Sochaczewie. W tegorocznej edycji prezentacje konkursowe były realizowane w wersji on-line. Szacowne Jury przesłuchało nagrania 107 uczestników.

Emilia, uczennica pani Grażyny Dziok, zaprezentowała doskonale swój program. Wykonała Ch. Dancla Etiudę nr 1 oraz M. Brucha Koncert Skrzypcowy g-moll cz. I. Przy fortepianie towarzyszył jej pan Tomasz Putrzyński, nagranie zrealizował pan Grzegorz Bednarczyk.

Jakby na przekór trudnym czasom, przeciwnościom, izolacji „muzyka w młodych żyje i wirus jej nie unicestwił”. To słowa przewodniczącej jury, prof. Magdaleny Szczepanowskiej, która gratulowała Emilce pięknego rozwoju. Pani Grażyna Dziok otrzymała dyplom wyróżnienia dla pedagoga. Śmiało możemy powiedzieć, że muzyka pomaga nam wszystkim przetrwać te trudne czasy. Pasja i zaangażowanie młodych muzyków, pedagogów i rodziców sprawia, że łatwiej znosimy otaczającą nas rzeczywistość. Doceniamy to co było i mamy nadzieję na powrót na sale koncertowe.