Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Władysława Kędry

Katedra Fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza uczniów szkół muzycznych II stopnia na Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Władysława Kędry, który rozstrzygnięty zostanie online w dniu 25 maja 2021 roku. Termin zgłoszeń został przedłużony do 18 maja 2021 roku. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Akademii Muzycznej w Łodzi www.amuz.lodz.pl.

Dla laureatów przewidziane są nagrody, także w formie występów na koncertach z cyklu „Estrada Młodych” cyklicznie organizowanych w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Dyrektorem Konkursu jest Kierownik Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi prof. dr hab. Mariusz Drzewicki.

Patronem Konkursu jest Władysław Kędra (1918-1968) – wybitny polski pianista i pedagog, laureat V nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 1949 roku. Urodził się w Łodzi i tutaj rozpoczął edukację muzyczną pod kierunkiem Heleny Kijeńskiej-Dobkiewiczowej. Po ukończeniu z wyróżnieniem konserwatorium, wyjechał na studia do Paryża, do Conservatoire National de Musique (1937). Jego kariera artystyczna rozwijała się bardzo intensywnie, m.in. dzięki sukcesom odniesionym na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Genewie (medal finalisty, 1946) i Konkursie Chopinowskim w Warszawie.

Więcej informacji:

http://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/konkurs-pianistyczny-im-wladyslawa-kedry-edycja-2021