Szklane fantazje malowane światłem – Wystawa w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Szklane fantazje malowane światłem”. Wystawa czynna od 1 czerwca do 31 lipca 2021 r. w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

„Jesteśmy słuchaczami Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie. Zorganizowaliśmy wystawę w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zatytułowaną “Szklane fantazje malowane światłem”. W organizacji pomagali nam nauczyciele: mgr Krzysztof Antosz, mgr Lucyna Żak , mgr Joanna Grudzień-Akslar. Tematyka szkła była dla nas wyzwaniem bardzo inspirującym do pracy twórczej. Zdjęcia w większości były robione na długim czasie naświetlania w studio w zupełnej ciemności, albo przy minimalnym udziale światła zastanego. Technika malowania światłem polega na poruszaniu źródłem światła wokół obiektu, a często w zakresie kadrowanej przestrzeni. Podstawowym elementem na zdjęciach jest szkło. Eksponaty zostały wypożyczone z CDS w Krośnie oraz z Huty Szkła “Sabina” w Rymanowie. Elementami dodatkowymi na zdjęciach była woda, światło oraz w kilku przypadkach wizerunek autora.

Podczas wykonywania zdjęć do wystawy poznaliśmy dużo technik fotograficznych, a proces obróbki i przygotowania do ekspozycji pozwoli nam lepiej wykonywać zawód fotografa.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w CDS przy ulicy Blich 2 w Krośnie”.

Słuchacze pierwszego roku PSAK w Krośnie