Złota seria sanockich akordeonistów

Sanoccy akordeoniści – uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku, wspaniale zakończyli 2021 rok, zdobywając grad nagród w konkursach i festiwalach Po 10 medalowych lokatach w trakcie XXI Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2021” znakomicie wypadli w kolejnych konkursach w zagranicznych. Na zakończonym pod koniec października w Lizbonie w Portugalii International Festival Online Competition „Portugal Art Carnival” duet Filip & Kacper – Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła zdobył I nagrodę, podobnie jak w konkursie sanockim. Również I miejsce w Lizbonie zdobyli w kategoriach solowych Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła. Z kolei w listopadzie obaj chłopcy uczestniczyli w International Competition and Festival of Arts „ Les etoiles de Paris 2021”, także z pięknym sukcesem. Filip w stolicy Francji zdobył I miejsce i złoty medal, zaś Kacper II solo oraz również  II w duecie z Filipem (również srebrne medale). Grand Prix zdobył duet i Filip oraz I miejsce Kacper na Instrumental Art Competiton w Kazachstanie.

Z kolei Filip Siwiecki zdobył główną nagrodę-Grand Prix i złoty medal zwycięzcy, uzyskując punktację marzeń- 10 punktów na 10 możliwych w V INTERNATIONAL COMPETITION AND FESTIVAL OF ART, MUSIC, VOCALS, DANCE AND FOLKLORE ”” MAGIC BRIDGES  OF BUDAPEST “” 2021 w Budapeszcie na Węgrzech. W tym samym konkursie I miejsce i złoty medal zdobył Kacper Kosztyła. Jakby tego było mało-obaj chłopcy grający w znanym wielu melomanom w Polsce  duecie Filip&Kacper zdobyli także I miejsce i złoty medal w kategorii zespołów kameralnych. W kolejnym konkursie – International Competition and Festival of Arts „Copenhagen Arts” 3 razy pierwsze miejsca ponownie zajęli Filip, Kacper oraz duet „Filip&Kacper; uhonorowani zostali też złotymi medalami.

W grudniu również znakomicie spisał się kolejny sanocki mistrz, Dawid Siwiecki, startując w 3 kolejnych międzynarodowych konkursach akordeonowych, również jak poprzednie przeprowadzonych poprzez przesłane nagrania video. Szczególnie pierwszy z nich, odbyty na drugiej półkuli – w Sydney w Australii – dostarczył wiele satysfakcji, tym bardziej, że w INTERNATIONAL FESTIVAL ONLINE COMPETITION “UNDER THE SKIES OF AUSTRALIA”  zdobył I miejsce. Następnie podobną  I nagrodę wywalczył w Międzynarodowym Konkursie w Barcelonie w Hiszpanii, “”PARTS OF THE SPANISH SUN”” . Końcowym równie mocnym akordem tak owocnego roku Dawida Siwieckiego był INTERNATIONAL FESTIVAL ONLINE COMPETITION” PORTUGAL ART CARNIVAL” 2021 w Lizbonie, udział w którym zakończył także zdobyciem I miejsca. Od organizatorów tych wszystkich konkursów specjalne dyplomy gratulacyjne otrzymał nauczyciel “złotej trójki” – Andrzej Smolik.

Te wszystkie wspaniałe sukcesy sanockich akordeonistów cieszą tym bardziej, że odniesione są w jubileuszowym 50 roku działalności Szkoły Muzycznej w Sanoku, którego główne obchody planowane są na koniec maja.