Znakomity początek roku sanockich akordeonistów

Akordeoniści Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy  Kossakowej w Sanoku rozpoczęli nowy rok kolejnymi pięknymi osiągnięciami. Dawid Siwiecki zdobył najpierw I nagrodę w przeprowadzonym w Miami na Florydzie w USA International Festival  Online Competition   “American Charm”. W kolejnym konkursie “Multigenre Competition “Young Artist” w Nur Sultan w Kazachstanie uzyskał Grand Prix. Również pierwszą nagrodę otrzymał w zakończonym 31.01 renomowanym  Jubileuszowym XXV Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Mławie pod Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z udziałem 120 solistów i zespołów-w kategorii klas I-III szkół muzycznych II stopnia.

W Mławskim Festiwalu  znakomicie spisali się także  kolejni sanoccy uczestnicy. Filip Siwiecki wywalczył II lokatę w najstarszej kategorii klas IV-VI uczniów szkół II stopnia, zaś Kacper Kosztyła wyróżnienie w kategorii młodszej. Filip i Kacper bardzo dobrze wypadli grając w duecie uzyskując wyróżnienie z drugą punktacją konkursu w kategorii szkół II stopnia, jak również wyróżnienie w trudnej kategorii zespołów rozrywkowych, gdzie byli jedynymi uczestnikami. Równocześnie z Pragi w Czechach przyszła wiadomość, że został rozstrzygnięty   II International Competition and Festiwal : “GRAND EUROFEST 2021” w którym Filip Siwiecki zdobył I miejsce i złoty medal, podobnie jak Kacper Kosztyla. Również duet Filip&Kacper został uhonorowany taką samą nagroda i medalem.

Całą trójkę wspaniałych laureatów przygotował do tych imprez Andrzej Smolik, a konkursy zostały przeprowadzone poprzez przesłane  nagrania video z  wymaganym programem, których dokonał na wysokim poziomie Grzegorz Bednarczyk, były to programy wymagające dużego wysiłku-ok. 15-20 minutowe, tym bardziej cieszą tak wspaniałe wyniki. Nadmienić warto, że w tym roku szkolnym sanocka szkoła muzyczna będzie obchodziła 50- lecie swojego istnienia, a sekcja akordeonu podjęła się uczcić ten piękny jubileusz poprzez zdobycie 50 pierwszych miejsc w konkursach i festiwalach międzynarodowych i ogólnopolskich. I chyba ten ambitny i rekordowy plan uda się bez problemu wykonać, bo już w I semestrze udało się zdobyć 30 głównych nagród.