Kolejny sukces akordeonistów z Przemyśla

Piękne chwile przeżywali młodzi akordeoniści ZPSM w Przemyślu podczas 47. Premio Internazionale Fisaromonica we włoskim Castelfidardo, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie. Udział akordeonistów naszej szkoły w tym konkursie, który odbył się w dniach 28 września-2 października br., przyniósł kolejne sukcesy i powody do dumy.

Trzech młodych instrumentalistów z przemyskiej szkoły znakomicie zaprezentowało się w kategorii classica B (do lat 15). Bartłomiej Widełka, zajął II miejsce, natomiast Michał Stochel uplasował się tuż za nim, zajmując III miejsce. Równie wiele radości i dumy przyniósł występ Mateusza Kałamarza, który w tej samej kategorii zajął V miejsce. Reprezentujący przemyską szkołę i nasz kraj młodzi akordeoniści rywalizowali z młodymi artystami z Japonii, Litwy, Słowacji, Czech, Finlandii, Estonii oraz Włoch.

Sukces uczniów nie byłby możliwy bez ich ciężkiej pracy oraz zaangażowania ich pedagogów, a młodzi artyści do konkursu zostali przygotowani przez pana Sławomira Wilka i pana Dariusza Baszaka.

Młodym artystom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy serdecznie sponsorom, dzięki którym udział naszych uczniów w tym konkursie był możliwy. Za wsparcie finansowe dziękujemy Stowarzyszeniu Muzycznemu „Symfonia” oraz działającej w naszej szkole Radzie Rodziców.

Dyrekcja ZPSM w Przemyślu