Nagroda na XXIII Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu!

XXIII Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży jest konkursem organizowanym przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Na tegoroczną edycję konkursu napłynęło 4940 prac graficznych z 30 krajów. Międzynarodowe jury przyznało 80 nagród indywidualnych w pięciu kategoriach wiekowych oraz trzy nagrody dla placówek za kolekcję prac. Na wystawie będzie można zobaczyć 684 prace z 36 krajów świata, niektórych bardzo odległych.

Jest nam bardzo miło poinformować, że nagrodę otrzymała  Jagoda Tomkowicz, uczennica Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie, uczestniczka kółka graficznego prowadzonego przez Joannę Topolską-Uliasz.

Biennale organizowane od przeszło 40 lat, jest konkursem z tradycjami oraz znaczącym wydarzeniem artystycznym na świecie. Jest również sporym wyzwaniem dla uczniów, ale i wszystkich instruktorów i nauczycieli, którzy muszą sprostać czasem trudnym wymaganiom warsztatowym grafiki.

Na wystawie będzie można obejrzeć prace młodych twórców z krajów takich jak: Belgia, Białoruś, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Indie, Indonezja, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia Północna, Malezja, Meksyk, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Tajlandia, Ukraina, Węgry.

Uroczyste podsumowanie Biennale odbędzie się 20 października 2023 r. o godz. 12 w Młynie Kultury przy ul. Kościuszki 75-77 w Toruniu, a otwarcie wystawy pokonkursowej w Filii Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka.