Zapraszamy na XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń na

XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.

W części konkursowej mogą wziąć udział soliści z dowolnych sekcji instrumentalnych, wokaliści, duety i zespoły prezentujące repertuar obejmujący okres od renesansu do klasycyzmu włącznie (z wyłączeniem twórczości L. van Beethovena).

Zachęcamy do udziału także klasy początkowe szkół muzycznych I stopnia. Dla najmłodszych uczestników z kategorii pierwszej wprowadziliśmy możliwość dowolnego kształtowania repertuaru konkursowego z uwzględnieniem tylko jednego utworu obejmującego wskazany okres.

W poprzednich latach Festiwal odbywał się w salach koncertowych Muzeum Ziemi Leżajskiej, Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku. Najbliższa edycja odbędzie się w formule hybrydowej. Pierwszy etap konkursu zostanie przeprowadzona online za pośrednictwem platformy YouTube, natomiast etap finałowy, koncert laureatów i imprezy towarzyszące odbędą się stacjonarnie w Leżajsku.

Tak jak w poprzednich konkursach zadbamy o przyjazne Jury, profesjonalne przeprowadzenie imprezy i nagrody dla uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu i przesłania zgłoszeń za pośrednictwem elektronicznego formularza w terminie do 28 kwietnia 2024 roku.

Adresy internetowe formularzy zgłoszeniowych:

Do pobrania:

Serdecznie zapraszamy !!!