Kolejny sukces Marianny Seredy z ZSM w Krośnie

Marianna Sereda, uczennica I klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krośnie, z klasy fortepianu Iwony Madery, została laureatką Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów Chopin pod Wawelem, który odbywał się w dniach 21-24 czerwca 2017 w Krakowie.

Jako najmłodsza, trzynastoletnia i jedyna dziewczyna w swojej kategorii pokonała 12 konkurentów i zdobyła pierwsze miejsce. Rok wcześniej Marianna wygrała w kategorii pierwszej dlatego w tym roku nie mogła już konkurować z rówieśnikami. W niedzielę, 24.06.2017, na koncercie laureatów, po raz drugi wykonała swoją popisową Etiudę gis-moll op.25 nr 6 oraz Nokturn Es op. 9 nr 2 F. Chopina, czym ujęła jurorów i zachwyciła publiczność. To już czwarty sukces Marianny w tym roku szkolnym, 2016/2017. Laury zdobywała, uzyskując najwyższe, pierwsze miejsca: w Szczecinie; w V Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym – I MIEJSCE, w Jaśle; w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów – 1 NAGRODA oraz w Rzeszowie; w IV Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim – II MIEJSCE.

Jako utalentowana, młoda pianistka jest zapraszana do prezentowania swoich umiejętności na wielu koncertach, nie tylko w Krośnie i na Podkarpaciu. Marianna, dwukrotnie odwiedziła miejsce urodzin Fryderyka Chopina koncertując w Żelazowej Woli; w sierpniu 2016, w ramach projektu CEA – Kwadranse w Żelazowej Woli oraz 4 czerwca 2017 z okazji VII Dnia Dziecka w Żelazowej Woli, gdzie w scenerii parku wykonała swój recital. W sierpniu 2017 została zaproszona do udziału w XXIV Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie Pianistycznym we Wrocławiu. ŻYCZYMY SUKCESÓW…