Absolwenci PSM I st. w Pruchniku odebrali stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku.

Samorząd województwa Podkarpackiego od 2008 roku realizuje program wspierania uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”. Zdolna, utalentowana młodzież otrzymuje stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne, naukowe oraz nagrody pieniężne. Trafiają one do uczniów podkarpackich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz tych, którzy ukończyli VI klasę szkoły podstawowej. Stypendia oraz nagrody finansowane są z budżetu województwa podkarpackiego. W tym roku zarząd województwa podkarpackiego zdecydował o zwiększeniu liczby stypendystów. Dzięki temu stypendium otrzymało aż 108 uczniów. 27 z nich uhonorowano za osiągnięcia artystyczne, a 81 za wybitne osiągnięcia naukowe. Zarząd zdecydował także o przyznaniu nagród pieniężnych dla 88 młodych ludzi. Nagrody pieniężne otrzymało też 8 zespołów artystycznych.

Z największą satysfakcją odnotowujemy fakt, że wśród nagrodzonych uczniów znalazła się dwójka naszych absolwentów. Stypendia Marszałka odebrali; Mikołaj Wańkowicz i Joanna Jamrozik – absolwenci z klasy akordeonu p. Krzysztofa Burego.

Składamy wielkie gratulacje dla stypendystów i ich nauczyciela – p. Krzysztofa Burego, który z sukcesem przygotowywał swoich podopiecznych do udziału w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Asia i Mikołaj zawsze plasowali się na najwyższych miejscach na każdym konkursie, w którym brali udział.

Grzegorz Wójcikiewicz
PSM I st. w Pruchniku