V Konkurs Kolęd i Pastorałek „Bosco kolędować Jezusowi”

Od 2015 roku w naszej parafii pod wezwaniem św. Stanisława bpa w Przemyślu – Lipowicy organizujemy dla dzieci i młodzieży Konkurs Kolęd i Pastorałek “Bosco kolędować Jezusowi”. Cieszy się on każdego roku dużym zainteresowaniem. W poprzednich edycjach każdego roku brało w nim udział około 200 osób. Konkurs jest przeprowadzany w kategoriach solistów i zespołów muzycznych. Uczestnicy są podzieleni wiekowo: przedszkolaki, szkoła podstawowa oraz gimnazjum i szkoła średnia. Prezentacje ocenia fachowa komisja złożona z osób zajmujących się na co dzień muzyką i kulturą. Laureaci otrzymują pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody pieniężne. Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim pielęgnowanie pięknej polskiej tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, a także daje możliwość prezentacji swoich muzycznych talentów przez dzieci i młodzież. Dzięki konkursowi wiele osób pierwszy raz ma okazję wystąpić publicznie, a także odwiedzić naszą salezjańską parafię na Lipowicy i zapoznać się z duchem św. Jana Bosko.

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w V edycji naszego konkursu, który zostanie przeprowadzony w dniach 12,13 stycznia 2019 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej naszej parafii www.lipowica-przemysl.pl, a także pod numerem telefonu 604-539-202.

Ks. Marek Ledwożyw – salezjanin