Mikołaj Wańkowicz odbiera stypendium od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mikołaj Wańkowicz – uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jarosławiu i absolwent Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku – odebrał stypendium w ramach Programu Stypendialnego MKiDN „Młoda Polska”. Mikołaj uczy się gry na akordeonie pod kierunkiem Krzysztofa Burego, nauczyciela obydwu wymienionych szkół.

Uroczystość odbyła się 19 marca w Pałacu Rzeczypospolitej – siedzibie Biblioteki Narodowej w Warszawie. Program Młoda Polska przeznaczony jest dla młodych polskich artystów (do 35 roku życia), którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w następujących dziedzinach: film, fotografia, literatura, muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr. Stypendium ma umożliwić laureatom dokonanie znaczącego postępu w ich karierze artystycznej. W XVI edycji Programu złożono 616 wniosków. Komisja Kwalifikacyjna podjęła decyzję o zarekomendowaniu Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego 88 artystów do przyznania stypendium, wśród których znalazł się Mikołaj Wańkowicz.

Wielkie gratulacje dla Mikołaja i Jego nauczyciela p. Krzysztofa Burego. Będziemy śledzić z zainteresowaniem dalsze losy wybitnego młodego akordeonisty z Podkarpacia życząc Mu zarazem samych sukcesów !!!

Film wideo – wręczenie nagrody Mikołajowi Wańkowiczowi:
https://drive.google.com/file/d/1Q7h2QHl8wPtKkJL88Fnp9BuAYhcxHSfi/view?usp=sharing

Zdjęcia z uroczystości: