Cezary Sagan – trębacz ze Stalowej Woli oczarował Jury w Kaliszu

W dniach 17-19 września 2020 roku odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Trębaczy w Kaliszu pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Konkurs był trzyetapowy i przeprowadzony w dwóch kategoriach: młodzieżowej i otwartej. Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną uczestnicy byli zobowiązani do przesłania nagrań video. Jak podkreślali Jurorzy, Konkurs mimo nietypowej formy, stał na bardzo wysokim poziomie.

I miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu w kategorii młodzieżowej zdobył Cezary Sagan – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Stalowej Woli z klasy trąbki mgr Marka Sękiela. Dyplom za wyróżniający akompaniament otrzymała Justyna Sagan – studentka klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (siostra Czarka).

Za zajęcie I miejsca Czarek otrzymał nagrodę pieniężną oraz trąbkę piccolo Galileodolce, która była nagrodą dla najlepszego uczestnika Festiwalu. Był to ostatni sukces Czarka jako ucznia szkoły muzycznej w Stalowej Woli, ponieważ od października dalej doskonali swoje umiejętności gry na trąbce na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Zobacz dyplomy:

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!