Dzisiaj dotarła do mnie kolejna smutna wiadomość. Zmarł Witold Śliwiński, absolwent “krośnieńskiego plastyka” z 1984 r. Wspaniały Artysta i Człowiek, który mimo upływu lat ciągle wracał do naszej szkoły, jej atmosfery i ludzi.

Gdy dwa lata temu wspólnie organizowaliśmy wystawę “Retrospekcje” w czterdziestą rocznicę istnienia szkoły, a prezentującą prace uczniów i nauczycieli Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Miejscu Piastowym widziałem jak bardzo emocjonalnie Witek był związany z pierwszą siedzibą szkoły. We wstępie do katalogu napisałem na ten temat parę słów “… pierwsi absolwenci ukończyli szkołę w maju 1984 roku. Ja rozpocząłem pracę w tej szkole 1 września tegoż roku. Przez osiem lat prowadzenia szkoły w Miejscu Piastowym też mocno się z nią związałem. Pokochałem to Miejsce. Dlatego dzisiaj rozumiem tę Ich więź. Gdy we wrześniu 1992 roku przenosiliśmy szkołę do Krosna towarzyszyły mi skrajne uczucia, radość mieszała się ze smutkiem i nutką nostalgii”.

Wystawa, o której piszę była dla Witka, myślę, że także dla Marleny Makiel, która była bardzo zaangażowana w jej powstanie taką “mieszanką” radości z dnia dzisiejszego szkoły z nostalgią za okresem spędzonym w Miejscu Piastowym.

Witek pozostawił po sobie wiele unikatowych prac w szkle, projektów, obrazów i rzeźb.

Żegnamy Cię Witku ze smutkiem, pięknie i godnie przeszedłeś doczesną drogę. Spoczywaj w pokoju.

Dyrektor
Zbigniew Gleń