I miejsce z wyróżnieniem dla Michała Wermińskiego

Michał Wermiński – uczeń klasy kontrabasu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku zdobył I miejsce z wyróżnieniem na Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym w ramach „IX Polskie Spotkania Kontrabasowe”.

Konkurs odbywał się w dniach 3-5 grudnia 2020r. a jego organizatorami byli: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. Ze względu na okoliczności pandemii, w ramach przestrzegania zasad bezpieczeństwa, tegoroczna IX już edycja konkursu odbyła się w formie zdalnej – jury w składzie: prof. dr hab. Leszek Sokołowski – przewodniczący Akademia Muzyczna w Gdańsku, dr hab. Jan Kotula AM w Katowicach, dr Donat Zamiara UMFC w Warszawie muzyczna oceniało występy kilkudziesięciu uczestników z całej Polski w formie nadesłanych nagrań audowizualnych, które jednocześnie emitowane były w przestrzeni internetowej. Do tegorocznego konkursu kontrabasowego przystąpiło dwoje uczniów klasy kontrabasu – Wojciecha Gąbki – Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku, oprócz Michała udział również wzięła i bardzo dobrze się zaprezentowała Justyna Krowiak. Obojgu uczestnikom akompaniował Robert Handermander.

Michał Wermiński jest obecnie w klasie dyplomowej. Podczas swojej edukacji muzycznej uczestniczył już w konkursach instrumentalnych, gdzie zdobywał uznanie jurorów – wyróżnienia.

Link do występu konkursowego Michała: