Międzynarodowe sukcesy saksofonistów z ZPSM II stopnia w Jarosławiu

Sukcesy saksofonistów z ZPSM II stopnia w Jarosławiu na Międzynarodowym Konkursie Muzycznych: North Music Competiton – Sztokholm, Szwecja.

Absolwenci PSM I st. w Pruchniku – Seweryn Maj (klasa 2/6 ZPSM II st.) oraz Sebastian Zamróz (klasa 1/6 ZPSM II st.) z klasy Pana Jarosława Szupera będąc uczestnikami konkursu North Music Competition otrzymali odpowiednio II i III miejsce w kategorii saksofon. Uczniom akompaniował Pan Albert Tu-Van.

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny North należy do najbardziej prestiżowych konkursów internetowych. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku i do tego czasu konkurs zarejestrował ponad 3000 uczestników z całego świata, co czyni go jednym z liderów międzynarodowych konkursów on-line. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczestnicy z 38 krajów.

Z doświadczenia wynika, iż konkurs jest ogromną zachętą dla  młodych muzyków, przynosi wiele korzyści oraz zapewnia komfortową platformę do rywalizacji. Pomaga rozwinąć pewność siebie, a także wspiera uczestników w realizacji marzeń i rozwijaniu potencjału. Celem konkursu jest odkrywanie artystów o wybitnych i silnych osobowościach: artystycznej i scenicznej; a przyznawane nagrody stanowią nierzadko początek do rozpoczęcia międzynarodowej kariery. Dlatego też nacisk kładziony jest zarówno na aspekt techniczny, jak i artystyczną charyzmę wykonawcy.

W  konkursie przyznawane są maksymalnie trzy miejsca każdej kategorii instrumentalnej.

Gratulujemy wykonawcom, nauczycielowi i akompaniatorowi.