Międzynarodowy sukces saksofonistki z SM I st. w Kańczudze

Uczennica Karina Wrona z klasy Pana Jarosława Szupera będąc uczestnikiem konkursu North Music Competition otrzymała III miejsce w kategorii saksofon. Uczniowi akompaniował Pan Łukasz Magdziak.

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny North należy do najbardziej prestiżowych konkursów internetowych. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku i do tego czasu konkurs zarejestrował ponad 3000 uczestników z całego świata, co czyni go jednym z liderów międzynarodowych konkursów on-line. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczestnicy z 38 krajów.

Z doświadczenia wynika, iż konkurs jest ogromną zachętą dla  młodych muzyków, przynosi wiele korzyści oraz zapewnia komfortową platformę do rywalizacji. Pomaga rozwinąć pewność siebie, a także wspiera uczestników w realizacji marzeń i rozwijaniu potencjału. Celem konkursu jest odkrywanie artystów o wybitnych i silnych osobowościach: artystycznej i scenicznej; a przyznawane nagrody stanowią nierzadko początek do rozpoczęcia międzynarodowej kariery. Dlatego też nacisk kładziony jest zarówno na aspekt techniczny, jak i artystyczną charyzmę wykonawcy.

W  konkursie przyznawane są maksymalnie trzy miejsca każdej kategorii instrumentalnej.

Gratulujemy uczennicy, nauczycielowi i akompaniatorowi.

Do pobrania: