Sukcesy Uczniów i Nauczycieli krośnieńskiego “plastyka”

1. Wspaniale zaprezentowały się podczas XIV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego “Zamość perła renesansu” uczennice naszego krośnieńskiego “plastyka”.

Ronja Harasim z klasy trzeciej zdobyła pierwsze miejsce a Martyna Półchłopek wróciła z wyróżnieniem. Wypada podkreślić, że Martyna jest uczennicą klasy pierwszej i konkurowała z Koleżankami i Kolegami starszymi o dwa lata. Gratuluję nagród i życzę dalszych sukcesów.

2. Okazuje się, że nasza szkoła, nie tylko plastyką stoi. Z wielką satysfakcją spieszę z gratulacjami do Katarzyny Piękoś, uczennicy klasy pierwszej. Kasia zdobyła III miejsce w finale wojewódzkim Licealiady w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem motylkowym.

3. Od paru lat z powodzeniem współpracujemy z Fundacją Rodziny Staraków. Staramy się brać udział w konkursach Programu Grantowego “Wena”. W bieżącym roku Fundacja przeprowadza czwartą edycję tego programu. Jej temat to “Sztuka naprawiania świata”. Z satysfakcją i dumą informuję, że wysłane przez nauczycieli naszej szkoły dwa programy zostały przyjęte do realizacji. Są to programy: “Rzeczy małe?”, którego autorką jest Joanna Topolska-Uliasz oraz “Cztery Żywioły / Four Elements” autorstwa Pawła Leszegi.

Programy te znalazły się wśród 10, które fundacja wyróżniła spośród wszystkich zgłoszonych z całej Polski.

Gratuluję Autorom, uczniów zachęcam do włączenia się w realizację w/w programów.

 

Zbigniew Gleń