Ogólnopolskie sukcesy akordeonistów z Jarosławia na konkursie w Brzezinach

Sukcesem akordeonistów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia ZPSM w Jarosławiu – Szymona Kukli z klasy akordeonu Pana mgra Krzysztofa Burego oraz Tymoteusza Kłaka z klasy Pana mgra Pawła Nowaka zakończył się Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy – IX Spotkania Młodych Akordeonistów w Brzezinach (woj. Łódzkie), który odbył się 18 maja br.

Spotkania Młodych Akordeonistów to forma prezentacji swoich umiejętności przeznaczona dla najmłodszych uczniów z klas: I/6, II/6, III/6 oraz I/4 uczących się gry na akordeonie, ocenianych w swoich kategoriach klasowych.

W tym roku w konkursie udział wzięło 39 młodych akordeonistów ze szkół muzycznych I stopnia w Polsce, którzy oceniani byli przez komisję w składzie:

  • dr Eneasz Kubit – Akademia Muzyczna w Łodzi
  • dr hab. Leszek Kołodziejski – Akademia Muzyczna w Łodzi
  • mgr Maciej Ćwikliński – PSM I i II st. w Pabianicach

Z przyjemnością informujemy, że w najstarszej i najliczniejszej IV kategorii wygrał Szymon Kukla zdobywając I miejsce, natomiast Tymoteusz Kłak wywalczył wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielom prowadzącym!

Zdjęcia z konkursu i dyplomy można obejrzeć na stronie ZPSM w Jarosławiu pod adresem: http://zpsm.jaroslaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=819:sukces-akordeonistow-na-ogolnopolskim-konkursie-akordeonowym-w-brzezinach-18-maja-2022-r&catid=92&Itemid=2361