Zapraszam na praktyczną realizację mojej pracy dyplomowej. Jestem słuchaczem II roku kierunku animator kultury regionalnej w Policealnym Studium Animatorów Kultury w Krośnie. Wystawa odbędzie się w dniu 24 lutego 2024 r., o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku.

Będzie to niezwykłe wydarzenie, wystawa została poświęcona tradycyjnym zabawkom ludowym, wykonanych z drewna, które od wieków stanowią nieodłączny element rozwoju, kultury i rozrywki dziecka. Zabawki cieszą swoją prostotą, tradycją oraz unikalnym wykonaniem nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Podczas wystawy zaprezentuję bogactwo i różnorodność oraz unikalny charakter drewnianych zabawek ludowych. Od prostych, tradycyjnych zabawek, po bardziej skomplikowane i finezyjne konstrukcje. Każda z nich opowiada własną historię i odzwierciedla kreatywność oraz umiejętności rzemieślników z południowej części Polski. Zobaczyć będzie można zabawki wykonane przeze mnie. Moim działaniem animacyjnym z dziećmi było zdobienie przez nie zabawek, które będą prezentowane na wystawie.

Zapraszam do udziału w tym wyjątkowym dla mnie wydarzeniu, które będzie doskonałą okazją nie tylko do poznania fascynującej historii drewnianych zabawek ludowych, ale także do wspólnej zabawy i odkrywania radości, jaką one przynoszą. Powróćmy na chwile do lat dzieciństwa.

Jarosław Wnęk