Sukcesy akordeonistów z Przemyśla na VII Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym „Harmonika Fest” w Czarnogórze

Znakomitymi wynikami uczniów ZPSM w Przemyślu zakończył się ich udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym „Harmonika Fest”  jaki odbył w się w mieście Tivat w Czarnogórze. W imprezie mającej formułę konkursową, która odbyła się w dniach 29-31 maja br. wzięli udział młodzi akordeoniści oraz kwartet LaGuerta. Nasi uczniowie reprezentując nasz kraj konkurowali z młodymi artystami z Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry oraz Macedonii i Litwy. Międzynarodowe Jury, któremu przewodniczył światowej sławy akordeonista Jurji Szyszkin, a w którym Polskę reprezentował prof. Janusz Pater z Akademii Muzycznej w Krakowie bardzo wysoko oceniło prezentacje konkursowe naszych uczniów. Wszyscy biorący dział w konkursie nasi uczniowie zostali jego laureatami.

W kategorii do lat 15 Krzysztof Polnik zajął II miejsce natomiast Kacper Batycki uplasował się na III pozycji, z kolei w kategorii dla lat 18, także III miejsce zajął Łukasz Pieniążek. Największym sukcesem okazał się występ kwartetu LaGuerta, który występując w składzie: Izabela Bajda – fortepian, Katarzyna Baszak – skrzypce, Karolina Kocyła – wiolonczela oraz Krzysztof Polnik – akordeon, zajął I miejsce w kategorii zespołów kameralnych do lat 18.

Uczniom oraz ich pedagogom Panom:  mgr Sławomirowi  Wilkowi oraz mgr Dariuszowi Baszakowi,którzy przygotowali uczniów  do konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców przy ZPSM w Przemyślu oraz Stowarzyszenia Muzycznego „Symfonia”, których wsparcie finansowe umożliwiło udział uczniów w tym konkursie.

Dyrekcja ZPSM w Przemyślu