Cezary Sagan najlepszym trębaczem Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej 2019

W dniu 1 czerwca 2019 r. w Warszawie (Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego) odbył się Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej, na którym zaprezentował się Cezary Sagan, uczeń PSM I i II st. w Stalowej Woli, laureat I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Trąbkowym CEA, który odbył się w dniach 10-11 kwietnia 2019 r. w Sosnowcu. W koncercie wzięli również udział najlepsi uczniowie w specjalnościach: wiolonczela, kontrabas, klarnet, gitara, organy, wokalistyka jazzowa, kameralne zespoły dęte i zespoły perkusyjne.

Koncert poprzedziła część oficjalna, podczas której laureatom nagrody wręczyli: pan dr Zdzisław Bujanowski – Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej oraz pan Maxymilian Bylicki – Dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca MKiDN.

Sukces Czarka jest nieprzypadkowy i w pełni zasłużony. Od pierwszych lat nauki w szkole muzycznej systematycznie rozwija swoje umiejętności gry na trąbce. Od kilku lat zaliczany jest do czołówki trębaczy młodego pokolenia. Na przesłuchaniach CEA w grudniu 2018 r. otrzymał maksymalną liczbę punktów. Zajmował czołowe miejsca w konkursach makroregionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych organizowanych przez szkoły muzyczne w Łańcucie, Kielcach, Jaworznie, Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu-Zdroju, Kaliszu, Krapkowicach, Białej Podlaskiej, Krakowie i Opolu. Jest też laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Czarek w tym roku otrzymał promocję z wyróżnieniem do klasy szóstej szkoły muzycznej II stopnia. Od 10 lat kształci się pod kierunkiem pana Marka Sękiela, a od 5 lat akompaniuje mu znakomity pianista pan Ryszard Marchewka.